close

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że zamieszczone na niniejszej stronie informacje nie stanowią źródła prawa. Zapewniamy, że dołożyliśmy wszelkich starań, by były one zgodne z obowiązującymi regulacjami. Prosimy jednak pamiętać, że niniejsza strona służy wyłącznie celom informacyjnym, a informacje na niej zamieszczone nie mogą stanowić podstawy w sporach z organami administracji publicznej. W razie wątpliwości zalecamy skontaktowanie się z organem prowadzącym postępowanie administracyjne w danej sprawie oraz zapoznanie się z przepisami prawa, które mogą mieć decydujący wpływ na jej rozstrzygnięcie.

Zapraszamy również do kontaktu z prowadzoną przez nas infolinią migrant.info - 22 490 20 44.

Jesteś na:
Strona główna

Strona głównadrukuj

Pomoc dla osób uciekających z Ukrainy

  1. Jeżeli uciekasz przed konfliktem zbrojnym z Ukrainy, zostaniesz wpuszczony do Polski nawet jeśli nie posiadasz aktualnego dokumentu podróży.
  2. Jeżeli nie masz zapewnionego miejsca pobytu w Polsce, udaj się do najbliższego punktu recepcyjnego.
  3. W punkcie recepcyjnym:
  • otrzymasz więcej informacji na temat pobytu w Polsce,
  • zostanie Ci zapewnione zakwaterowanie w Polsce,
  • otrzymasz ciepły posiłek, napój, podstawową opiekę medyczną oraz miejsce na odpoczynek.

 

ADRESY PUNKTÓW RECEPCYJNYCH

UWAGA! Wobec osób przekraczających odcinek graniczny Polski z Ukrainą w związki z konfliktem zbrojnym -  nie stosuje się:

-> obowiązku odbycia kwarantanny,

-> obowiązku okazania funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2.

Informujemy, że od dnia 29.01.2022 r. wchodzą w życie zmiany w ustawie o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw, które dotyczą cudzoziemców oraz pracodawców. O zmianach w ustawie mogą Państwo przeczytać tutaj: Zmiany w ustawie o cudzoziemcach oraz innych ustawach dotyczących cudzoziemców i pracodawców - Migrant

Jednocześnie informujemy, że nie wszystkie treści na stronie www.migrantinfo.pl zostały dostosowane do wprowadzonych zmian w ustawie. Strona będzie na bieżąco aktualizowana. W razie wątpliwości dotyczących interpretacji treści na stronie prosimy o kontakt z infolinią Migrant.Info. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 pod numerem 22 490 20 44.

Strona nie zawiera informacji na temat restrykcji dotyczących wjazdu do Polski oraz rozwiązań dla cudzoziemców w Polsce wprowadzonych w związku ze stanem epidemii. Jeżeli potrzebujesz informacji w tym zakresie znajdziesz na:

https://udsc.gov.pl/epidemia-koronawirusa-specjalne-rozwiazania-dla-cudzoziemcow/

https://www.strazgraniczna.pl/pl/cudzoziemcy/covid-epidemia-koronawi/8572,Epidemia-koronawirusa-zasady-wjazdu-i-pobytu-na-terytorium-RP-oraz-specjalne-roz.html