+48 22 490 20 44 Pomoc dla cudzoziemców zamieszkujących w Polsce

Ważne informacje

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że zamieszczone na niniejszej stronie informacje nie stanowią źródła prawa. Zapewniamy, że dołożyliśmy wszelkich starań, by były one zgodne z obowiązującymi regulacjami. Prosimy jednak pamiętać, że niniejsza strona służy w

Aktualności

Ważność ukraińskich praw jazdy dla obywateli Ukrainy korzystających z ochrony czasowej

2023.12.12

 

Przypominamy!

Zgodnie z ustawą z dnia 23 marca 2022 r. o szczególnych regulacjach w zakresie transportu i gospodarki morskiej w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy, w okresie od 24 lutego 2022 r. do 31 grudnia 2023 r. osoby posiadające prawo jazdy wydane przez właściwe organy administracji Ukrainy nie mają obowiązku wymiany tego dokumentu na polski.

Ponadto

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1280 z dnia 18 lipca 2022 r. w sprawie ustanowienia w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę szczególnych środków tymczasowych dotyczących dokumentów kierowcy wydanych przez Ukrainę zgodnie z jej ustawodawstwem, prawa jazdy wydane przez Ukrainę są uznawane w Unii Europejskiej, jeżeli ich posiadacze korzystają z ochrony czasowej lub odpowiedniej ochrony na mocy prawa krajowego, do czasu ustania ochrony czasowej.

Powrót

Oceń nas

Zostaw opinię
Jaka jest suma 5 i 6?