Jesteś na:
Strona główna Aktualności

Aktualnościdrukuj

2017-02-03

Szkolenia dla pracodawców zatrudniających pracowników z krajów spoza Unii Europejskiej

Wychodząc na przeciw potrzebom wielu pracodawców zatrudniających cudzoziemców z krajów spoza Unii Europejskiej, Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM) przygotowała szkolenia z zakresu przepisów i praktycznych aspektów zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

- czytaj więcej...

2016-12-02

W niedzielę, 18 grudnia, o godz. 18:00 zapraszamy na projekcję filmu „Kto cię uczył jeździć?”

Prowadzenie samochodu w ulicznych korkach jest bardzo stresujące, a tym bardziej gdy trzeba to robić w zupełnie obcym dla nas kraju. Mirela, która wyemigrowała z Niemiec do Indii; Jakez, który z USA przeniósł się do Japonii; oraz Koreanka Heyn Won, która mieszka dziś w Niemczech, mają ten sam problem: wszyscy chcą zdobyć lokalne prawo jazdy. 

- czytaj więcej...

2016-12-02

Już w poniedziałek, 5 grudnia, zapraszamy na pierwszą festiwalowa projekcję. O godz. 18: 00 wyświetlimy film “W dobrej wierze”.

Zdobywczyni Oscara Reese Witherspoon („Spacer po linie”, „Legalna blondynka”) w opartej na faktach historii sudańskich uchodźców, którzy dostali szansę na nowe życie w USA. Film Philippe'a Falardeau, twórcy nominowanego do Oscara „Pana Lazahra”.  

- czytaj więcej...

2016-12-02

Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych

5 grudnia 2016 rusza Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych – pierwszy światowy festiwal poświęcony tematyce migracyjnej organizowany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

- czytaj więcej...

2016-10-11

Szkolenie dotyczące legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce

Tym razem zapraszmy do Wrocławia. Szkolenie odbędzie się 20 października 2016.

2016-10-11

Planujesz karierę w Polsce?

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie "Ja na polskim rynku pracy".

2016-10-06

ZMIANA SPOSOBU DORĘCZANIA DECYZJI ADMINISTRACYJNYCH W SPRAWACH LEGALIZACJI POBYTU

Od dnia 10 października 2016 r. zmianie ulega system doręczania decyzji pozytywnych w sprawie o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, zezwolenia na pobyt czasowy i pracę, zezwolenia na pobyt stały oraz rezydenta długoterminowego UE

- czytaj więcej...

2016-09-01

Spotkanie informacyjne dotyczące znowelizowanych przepisów dotyczących Karty Polaka

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM) we współpracy z Punktem Info dla Migrantów i Centrum Wielokulturowym organizuje spotkanie informacyjne dotyczące znowelizowanych przepisów dotyczących Karty Polaka.

- czytaj więcej...

2016-08-31

EGZAMIN Z JĘZYKA POLSKIEGO WE WRZEŚNIU

PKdsPZJPjO wyznaczyła termin pierwszej sesji egzaminacyjnej w 2016 r. na 3-4 września. Egzamin będzie przeprowadzany na poziomach B1 i B2. Kandydaci powinni się zgłaszać do ośrodków, które w tym terminie będą organizować egzaminy.

- czytaj więcej...

2016-08-31

Ogólnomiejski Punkt Obsługi Mieszkańców: zmiana organizacji

Zmienia się sposób organizacji obsługi w Ogólnomiejskim Punkcie Obsługi Mieszkańców, działającym przy pl. Starynkiewicza 7/9 w Warszawie. Od czwartku, 1 września, aby złożyć wniosek o legalizację pobytu cudzoziemca należy wcześniej zarezerwować wizytę. Można to zrobić telefonicznie lub przez Internet.

- czytaj więcej...

Facebook