Jesteś na:
Strona główna Aktualności

Aktualnościdrukuj

2017-12-04

Warsztaty dla migrantek!

Jeżeli jesteś migrantką, mieszkasz lub dopiero co przyjechałaś do Polski i interesuje Cię tematyka przeciwdziałania przemocy seksualnej, a zwłaszcza molestowania w pracy czy na ulicy, to jest oferta dla Ciebie.

- czytaj więcej...

2017-10-31

Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych

W 2016 roku, z inicjatywy IOM, odbył się pierwszy Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych. Festiwal odbył się w 89 krajach, w tym również w Polsce. W tym roku festiwal ponownie zagości w Polsce.

- czytaj więcej...

2017-10-30

Legalis wspiera Infolinię Migrant Info

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Beck, konsultancji infolinii Migrant Info udzielają konsultacji dużo sprawniej!

- czytaj więcej...

2017-10-24

MIGRACJE W AGENDZIE NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU 2030

Deklaracja podkreśla wpływ kryzysów humanitarnych i  przymusowych wysiedleń ludzi na postęp w zakresie rozwoju, nawołuje do wzmocnienia ludzi najbardziej podatnych na zagrożenia, w tym uchodźców, wewnętrznych przesiedleńców i migrantów...

- czytaj więcej...

2017-10-23

RUSZYŁ KONKURS ZŁOTYCH WACHLARZY!

Konkurs Złote Wachlarze ma na celu wyróżnienie Osoby oraz Instytucji, które w szczególny sposób przyczyniają się do stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego poprzez migracje, wspierania integracji migrantów w Polsce, lub budowania dobrych praktyk w zakresie zarządzania migracjami.
Statuetka Złotych Wachlarzy przyznawana jest w grudniu podczas uroczystej Gali Złotych Wachlarzy.

- czytaj więcej...

2017-10-23

Zapraszamy na UN Day 24 października w Warszawie

Już 24 października 2017 roku w Warsaw Trade Tower w Warszawie odbędą się obchody UN Day 2017. Organizatorem wydarzenia jest Rodzina ONZ w Polsce oraz Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zostały jeszcze ostatnie miejsca dla osób zainteresowanych udziałem w wydarzeniu.

- czytaj więcej...

2017-10-06

Przedsiębiorcy o zatrudnianiu cudzoziemców - badanie ankietowe BCC i IOM

Z roku na rok dynamicznie rośnie liczba cudzoziemców mieszkających w Polsce. Znaczną ich część stanowią migranci przyjeżdżający w celu podjęcia pracy lub studiów. Jednocześnie, zjawisku temu towarzyszy rosnące zapotrzebowanie firm na pracowników. W związku z tym temat migracji w coraz większym stopniu dotyczy sektora biznesu. Business Centre Club, we współpracy z Międzynarodową Organizacją do spraw Migracji (IOM), przeprowadził pod koniec sierpnia badanie ankietowe wśród przedsiębiorców – członków BCC, aby poznać perspektywę pracodawców związaną z zatrudnianiem pracowników zza granicy.

- czytaj więcej...

2017-09-04

Niezależność - Potencjał - PRACA czyli jak szukać swojego miejsca na rynku pracy w Polsce.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla kobiet (migrantek, uchodźczyń) szukających pracy w Polsce (także dla chcących założyć firmę lub spółdzielnię).

- czytaj więcej...

2017-09-04

Zapisy na kurs języka polskiego dla cudzoziemek!

Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety, które nie są obywatelkami UE i znają inny język słowiański (rosyjski, ukraiński, białoruski) na bezpłatny kurs języka polskiego na poziomie A2/B1. 

- czytaj więcej...

2017-09-04

"Przemoc w miejscu pracy – przeciwdziałanie i reagowanie" - warsztat dla migrantek i uchodźczyń

Serdecznie zapraszamy kobiety ze wszystkich krajów, które pracują lub planują podjąć pracę w Polsce, na warsztat, poświęcony reagowaniu i przeciwdziałaniu zjawiskom niepożądanym w miejscu pracy.

- czytaj więcej...

Facebook