Jesteś na:

Na Białorusi otwarto cztery polskie centra wizowedrukuj

2016-03-02

1 marca w czterech miastach na Białorusi zostały otwarte pierwsze polskie centra wizowe: w Mińsku, Grodnie, Brześciu oraz w Homlu. W ciągu kilku tygodni kolejne placówki zostaną uruchomione w Lidzie, Baranowiczach, Pińsku i Mohylewie. Wnioski wizowe – jak dotąd, będzie można składać w polskich konsulatach w Mińsku, Grodnie i Brześciu.

Centra obsługuje firma VFS Global, która jest operatorem polskich centrów wizowych na Ukrainie, w Rosji i Turcji. Na Białorusi z usług firmy korzystają przedstawicielstwa dyplomatyczne Litwy, Węgier, Chorwacji, Hiszpanii i Grecji – informuje Polskie Radio.

W ciągu pierwszych dwóch godzin działalności centrum w Mińsku przyjęło 50 wniosków o wydanie polskich wiz – powiedział szef VFS Global na Rosję i inne kraje Wspólnoty Niepodległych Państw, Prabuddha Sen.

Wnioski o polskie wizy przyjmowane są w części spośród ponad 40 okienek wizowych. Na miejscu można zrobić zdjęcie do ankiety wizowej i wykupić ubezpieczenie, a także skorzystać z pomocy konsultantów w wypełnieniu ankiety. We wszystkich okienkach mogą być pobierane dane biometryczne.

Wróć

Facebook