Jesteś na:

BŁĘKITNY MARSZ POKOJUdrukuj

2017-05-29

BŁĘKITNY MARSZ POKOJU
#ChcePokojuNaSwiecie

10 czerwca 2017 r.
Start: godz. 14:00, ul. Nowy Świat 18, Warszawa

Błękitny Marsz Pokoju, którego hasło przewodnie brzmi: #ChcePokojuNaSwiecie organizowany jest przez Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie przy współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Warszawa. Marsz odbędzie się w sobotę 10 czerwca 2017 r. o godz. 14.00, przy zbiegu ulic Nowego Światu (nr 18) i Smolnej w Warszawie. Trasa przemarszu będzie biegła wzdłuż Traktu Królewskiego i zakończy się na Krakowskim Przedmieściu przy Kościele Wizytek w Warszawie.
Błękitny Marsz Pokoju poprowadzi Martyna Wojciechowska, dziennikarka, prezenterka telewizyjna, podróżniczka, autorka wielu książek oraz przyjaciółka ONZ i orędowniczka praw człowieka. Do udziału w marszu zaproszono osoby znane ze świata kultury, nauki, biznesu, mediów i sportu oraz całą „Rodzinę ONZ w Polsce”: UNHCR, WHO, IOM, UNEP/GRID, UNICEF, UNESCO oraz Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.
Celem marszu jest promowanie praw człowieka i solidarności międzyludzkiej na rzecz pokoju na świecie. Pokój to coś więcej niż odłożenie broni na bok. Pokój to budowanie globalnego społeczeństwa, w którym ludzie żyją wolni od ubóstwa i wspólnie czerpią korzyści z osiągnięć. Pokój to wspólny rozwój i wzajemne wspieranie się w jednej światowej rodzinie. Tylko dzięki naszym wspólnym działaniom możemy sprawić, by świat był bezpiecznym domem dla przyszłych pokoleń. Każdy z nas może przyczynić się do pokoju na świecie, wystarczy powiedzieć stop przemocy w domu, w szkole i w swojej społeczności. Dlatego każdy z nas powinien pamiętać, że pokój na świecie zaczyna się w nas samych!
Pokój jest wyzwaniem, jeżeli tak jak my, chcesz pokoju na świecie, podejmij je z nami!

Weź udział w marszu!

Jeśli chcesz spotkać ludzi, którzy tak jak Ty chcą wyrazić swoją solidarność na rzecz pokoju, wolności, równości i praw człowieka przyjdź na Błękitny Marsz Pokoju!
 Start: 10 czerwca 2017 r. godz.: 14.00
 Zbiórka: przy zbiegu ulic Nowego Światu (nr 18) i Smolnej w Warszawie. Trasa przemarszu będzie biegła wzdłuż Traktu Królewskiego i zakończy się przy Kościele Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Podczas marszu będzie grała brazylijska grupa bębniarzy „Ritmo Bloco” oraz afrykański zespół „Ricky Lion”.
 Marsz zakończy przemówienie wygłoszone przez Martynę Wojciechowską. Zostaną także wypuszczone w niebo błękitne balony, a uczestników marszu organizatorzy zaproszą do wspólnego zdjęcia.
 Głównym motywem kolorystycznym marszu jest kolor błękitny. Użyj swojej wyobraźni! Tego dnia bądź „błękitna i błękitny”! Ubierz się na błękitno, weź ze sobą błękitne gadżety, a jeżeli chcesz, to nawet pomaluj się na kolor błękitny 

Wyraź poparcie na swoim profilu społecznościowym!

Pokaż swoim znajomym, że idea pokoju nie jest Ci obojętna. Wystarczy, że tak jak inni wspierający tę akcję zrobisz sobie zdjęcie z hashtagiem #ChcePokojuNaSwiecie i opublikujesz na swoim profilu.

Zobacz filmik z pierwszej edycji Błękitnego Marszu Pokoju

Przyłącz się do wydarzenia na FB

Wróć

Facebook