Jesteś na:
Strona główna Życie codzienne i jego koszty

Życie codzienne i jego kosztydrukuj

Koszty życia w Polsce są zróżnicowane. Najwyższe są w Warszawie i w innych dużych miastach (Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk). 

W Polsce żywność, transport publiczny, czy zakwaterowanie są nadal nieco tańsze niż w większości krajów Europy Zachodniej, ale procentowy udział tych pozycji w budżecie każdej rodziny rośnie z roku na rok.

Orientacyjne ceny wybranych, podstawowych towarów w Polsce w PLN (stan na styczeń 2015 roku)

Chleb - od 3 do 5

Margaryna 500 g – od 4 do 6

Mleko 1l, 2% - od 2 do 4

10 jaj (tzw. trójki) – od 4 do 8

Śmietana 18%, 200 g – od 1,20 do 2

Cukier biały, 1 kg – od 3 do 5

Filet z kurczaka, 1 kg – od 15 do 20

Schab bez kości 1 kg – od 13 do 18

Makaron spaghetti – od 3 do 4

Jabłka polskie, 1 kg – od 1 do 3

Marchew 1 kg – od 0,40 do 1,50

Ziemniaki 1 kg – od 1 do 3

Pomidory 1 kg – od 4 do 9

Sok pomarańczowy – od 3 do 5

Proszek do prania – od 4 do 7 

Facebook